Kultūros namų pasiilgę plikiškiai laukia švenčių stebuklo

Plikių miestelyje atgijęs pastatas džiugina tik iš tolo.

Plikių miestelyje švyti rekonstruotas kultūros namų pastatas, tačiau ir darbuotojai, ir plikiškiai juo grožisi tik iš tolo. Rakto neturi nei bib­liotekininkė, nei kultūros darbuotojai, nors įkurtuvės planuotos beveik prieš metus. Tikimasi Kalėdų stebuklo: iki žiemos švenčių sulaukti šios dovanos.

Bibliotekininkė R. Paročkienė: „Kaip saulės užtekančios laukiame įkurtuvių.“ Glaudžiasi mokykloje

Tarpukariu statytas pastatas, kuriame kelis dešimtmečius veikė kultūros namai, biblioteka, po rekonstrukcijos sunkiai atpažįstamas ne tik iš išorės. Anot Plikių bendruomenės pirmininko Jono Jackaus, rekonstravus pastatas tapo vientisas, racio­naliai pakeistos vidaus erdvės, kryptys, nes anksčiau buvo nenaudojamų patalpų. „Nebuvo ir normalių sanitarinių mazgų, o dabar jie įrengti, pritaikyti neįgaliesiems“, – dėstė pirmininkas.

Pagrindinis įėjimas dabar iš gatvės, bet liko ir ankstesnis – avarinis išėjimas.

Atnaujintame pastate darbo sąlygos bus kitokios. Deja, Plikių filialo bibliotekininkė Rita Paročkienė jaukiomis, gražiomis patalpomis gali pasidžiaugti tik pro langą. Su knygų fondu ji iki šiol glaudžiasi Plikių Ievos Labutytės pagrindinėje mokykloje. „Leido įsikurti mokytojų kambaryje – gerai, šilta, bet kaip saulės užtekančios laukiame įkurtuvių, norime grįžti į savo namus. Juk įkurtuvės turėjo būti pernai, lapkričio pradžioje, – atskleidė bibliotekininkė. – Bet rakto negavome iki šiol – negalėjome pasidėti naujų nupirktų baldų. Juos priglaudė kaimynystėje įsikūrę verslininkai.“

R. Paročkienė svajoja apie darbą naujomis sąlygomis, viliasi, kad gražioje, jaukioje bibliotekoje sulauks daugiau skaitytojų, ypač vyresnio amžiaus. Dabar ne visi ryžtasi kopti į antrą aukštą mokykloje. „Organizuosime renginius, susitikimus su rašytojais ir kitais įdomiais žmonėmis“, – sakė bibliotekininkė.

„Nesuprantu, kodėl nepabaigia ir užsakovui neperduoda pastato. Mūsų neįleidžia – negalime pasidėti baldų, įvesti interneto“, – stebėjosi J. Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas l. e. Diana Ciparienė.

Istorinis vėlavimas

Gargždų kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė, vadovaujanti ir Kretingalės kultūros centrui, taip pat apgailestavo, jog kultūros darbuotojai neįleidžiami į rekonstruotas patalpas, kad galėtų ruoštis įkurtuvėms. „Kalbėjausi su rajono meru, bendruomenės pirmininku – keista situacija. Savivaldybė paskyrė 40 tūkst. eurų naujiems baldams, bet kur juos padėsi, kai neturi raktų nuo savų namų“, – kalbėjo direktorė.

Šiuo metu Plikių skyriaus vokalo vadovė, renginių-teatro režisierė, choro vadovė glaudžiasi mokyklos patalpose. Darbuotojai irgi išsiilgę savo namų, patogesnių darbo sąlygų.

„Likę nebe daug, tačiau rangovas nebaigia darbų dėl ginčytinų sprendinių. Nepasisekė su rangovu – UAB „Klaipėdos apdaila“, – atskleidė J. Jackus, kuris, pasak kultūros darbuotojų, dėjo daug pastangų, kad pagreitintų įkurtuves. Jis tvirtino, jog šiemet jos bus.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus patvirtino, jog šis objektas – istorinis pagal perdavimo užsakovui trukmę. Kodėl taip atsitiko? Pasak jo, rangovas atrinktas teisėtai, Viešųjų pirkimų įstatymų tvarka: UAB „Klaipėdos apdaila“ pasiūlė mažiausią kainą. „Bet rangovas negalėjo laiku ir tvarkingai pabaigti. Dabar susirašinėjame, kad pateiktų dokumentus užbaigimo procedūroms, – aptakiai kalbėjo A. Ronkus. – Plikiškiai turėtų Kalėdoms sulaukti dovanos.“

Susisiekti su UAB „Klaipėdos apdaila“ vadovu nepavyko.

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių