„Meno dirbtuvėse“ pildosi svajonės

Antrus metus Gargžduose veikiančiose „Meno dirbtuvėse“ pildosi meniniu pajautimu apdovanotų moterų ir vaikų svajonės. Jie mokosi lipdyti iš molio, tapyti, piešti ant stiklo, kurti interjero detales. Ketinama surengti šių rankdarbių parodą.

Trečiadienio rytą kirpėja Redvita Šertvytė skuba ne į darbą, bet, kaip ji sako, į būrelį. Anksčiau linijinius šokius lankiusi pastaraisiais metais susidomėjo rankdarbiais – lanko užsiėmimus „Meno dirbtuvėse“ Gargžduose.

Kirpykloje ant palangės klientes pasitinka originalus suvenyras – stilizuotas keraminis avinas. „Viena paklausė, ar ne iš Meksikos parsivežiau – vasarą ten poilsiavau, – šypsojosi Redvita, džiaugdamasi savo kūrinėliu. – Tokį tik vieną gali nulipdyti.“

Ji prisipažino niekada nesidomėjusi keramika, bet, paėmus į rankas molį ir paaiškinus mokytojai, štai koks įspūdingas darbelis gimė. „O dabar ant popieriaus piešiame abstrakcijas. Dirbame susikaupusios, tylėdamos – visai ne taip, kaip lipdydamos. Tuomet šnekučiuodavomės“, – pasakojo Redvita. Ir pridūrė: „Kokia relaksacija – nepastebimai prabėga pora valandų.“

Trečiadienį užsukę į „Meno dirbtuves“ radome prie molio ar piešinių palinkusias moteris. Į užtarnautą poilsį išėjusi buvusi medikė Regina Girgždienė čia atėjo pakviesta kaimynės Vlados Stalmokienės. Ant popieriaus teptuku vedžiodama abstrakčias būtybes Regina tai vadino žaidimu. Ji džiaugėsi galimybe trumpam pamiršti namų šeimininkės pareigas, pabendrauti su bendramintėmis. O žinoma muzikos pedagogė Vlada prisipažino jaunystėje nežinojusi, ką rinktis: muziką ar dailę. „Labai apsidžiaugiau, kai Rodema Končauskienė Gargžduose įkūrė „Meno dirbtuves“, – sakė ji. – Išmokau lipdyti – galiu dovanoti originalias savo rankomis sukurtas dovanėles. Man viskas sekasi.“

Iš Smilgynų atvažiuojanti Jūratė Budrienė net eiles sukūrusi. „Čia – mano vieta“, – tvirtino ji, patenkinta, jog gali realizuoti savo svajonę.

Tiksliųjų mokslų atstovė klaipėdiškė Ina Matuzienė kalbėjo, jog uostamiestyje neradusi panašių užsiėmimų, todėl trečiadieniais važinėjanti į Gargždus. „Man labiausiai patinka molis“, – aiškino moteris, minkydama jį.

Daupariškė Daiva Stončienė sakė taip pat norinti prisiliesti prie molio. „Šie užsiėmimai – atgaiva sielai. Be to, čia įgyta patirtis praverčia darbe“, – neslėpė floristikos ir želdinių specialistė.

R. Končauskienė pasakojo, kad užpernai rudenį įkūrus „Meno dirbtuves“, užsiėmimus pradėjo lankyti 20 moterų. Dabar būrelis išretėjęs. Galbūt įtakos turėjo finansinės galimybės – už vieną užsiėmimą tenka mokėti 9 eurus, už mėnesį – 35. Sumanytojai ir mokytojai kainuoja patalpų nuoma, medžiagos.

Pasak Rodemos, čia renkasi motyvuotos moterys. „Jos sako nieko nesugebančios, o paėmusios į rankas medžiagas, pačios stebisi, kad pavyksta. Moterys mokosi kurti suvenyrus, interjero detales ir šiais rankdarbiais puošia savo buitį“, – kalbėjo pašnekovė. Ji pridūrė, jog popietę čia susirenka vaikai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių