Gardžiuokimės su… Amatų centro edukatorėmis

Klaipėdos rajono amatų centro edukatorė A. Pociuvienė parodos autorę V. Sausaitytę-Karaliūnienę nustebino staigmena: magiškais kalėdiniais sausainiukais.

Jei namai dar nekvepia kalėdiniais sausainiais, vadinasi, jūs dar paskendę kasdienybės sraute. Pagaliau nusimeskite rūpesčių šarvus, juk pats laikas valandėlėms su šeima, draugais, kolegomis. Šilta arbata ir traškantys sausainiai – geriausias būdas šiltai bendrystei šią atšiaurią žiemą.


Kalėdiniai sausainiai – ne paprasti. Jie – magiški. Tikrai. Tie, kas dalyvavome veiviržėniškės menininkės Valdonijos Sausaitytės-Karaliūnienės kūrybinių darbų parodos, kuri veiks iki gruodžio 31 d., atidaryme bibliotekos konferencijų salėje, netrukome tuo įsitikinti.
Klaipėdos rajono amatų centro edukatorė Aurelija Pociuvienė visus pavaišino savo keptais, o Valdonijos dekoruotais kalėdiniais sausainiukais. Skonis? Pasakiškas! O traškumas toks kaip varveklių: trakšt! Taip panašu į Valdonijos studijų draugės Reginos Valkiūnaitės-Rasimienės knygos pavadinimą „Ledokšniai“. Bet ne tik tai: Aurelija dar ir magijos į jų tešlą įsuko: jei išsitraukei namuko formos sausainį, tai tavęs laukia jaukūs, saugūs metai, jei širdelės – karštai pamilsi ir t. t. Žodžiu, magiškieji sausainiukai pranašauja tik gražią ateitį. Taip tvirtina Amatų centro direktorė Valė Krauleidienė.
Tad verta pabandyti sausainių išsikepti. Jeigu netyčia patiems nepavyktų, kreipkitės edukacijų į Amatų centrą Veiviržėnuose. Ten smagu pasibūti, kepimo paslapčių sužinoti.

Magiškųjų sausainėlių receptas
1 kiaušinis, 150 g cukraus, 250 g sviesto, 150 g medaus, 3 v. š. meduolinių prieskonių, 500 g miltų, 2 a. š. kepimo miltelių. Užmaišytą tešlą nakčiai palikti šaldytuve. Iškočioti, padaryti norimas formas. Kepti 180 C laipsnių orkaitėje 5–7 min. Glajui – 1 citrinos sultys, 250 g cukraus pudros.


Vita VITAITĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių