Gardžiuokimės su… medsėdiške Laura Loveikyte

Autorės nuotr.: L. Loveikytė: „Mano barbiškų spalvų pyragas – improvizacija.“

Į „Obuolio dienos“ šventę Gargžduose Medsėdžių bendruomenė atsivežė kalną savo keptų pyragų. Vertinimo komisijai buvo sudėtinga išrinkti gardžiausią ir šią nominaciją pelnė visi gardėsiai.
Dalyvaudami renginiuose medsėdiškiai visada stebina savo kūrybiškumu ir darbštumu. Seniūnaitė Laima Vainienė ir šį kartą įkvėpė kaimo moteris, pradedančias ir patyrusias kepėjas, iškepti pyragą pagal savo receptą. Ir šios bendruomenės stalą papuošė keliolika įvairių gardėsių. Seilė varvėjo žiūrint į estetiškai išdėliotus spalvingus, įvairiais įdarais keksiukus, barbiškų spalvų tortą, „medutį“, obuolių pyragus. Ne tik vaikai, bet ir suaugusieji negalėjo abejingai praeiti pro šiuos gardėsius – išsijuosę gyrė medsėdiškius, džiaugėsi jų aktyvumu.
Seniūnaitė vaišino savo keptu, burnoje tirpstančiu varškės pyragu, o Vida – obuolių. „Mano obuolių pyragas visada skirtingas – produktus tešlai dedu iš akies ir išeina skaniausias“, – patikino Rasa Jakštienė.
Laura Loveikytė nustebino spalvingu „barbišku“ tortu, kurio recepto neatskleidė. „Tai mano improvizacija – tokio dar nesu kepusi, – prisipažino jaunoji kepėja. – Barbiškas spalvas pasirinkau, nes šie metai skirti mergaičių pamėgtai lėlei Barbei.“
Lauros pyragui reikia miltų, kiaušinių, cukraus, grietinėlės, obuolių tyrės. Biskvitą ji pertepė grietinėle ir obuolių tyre, o viršų papuošė spalvotais morengais.
„Mes visos mokame kepti pyragus – galime atidaryti kavinę“, – juokavo medsėdiškės.
Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių