Gribžiniškiai skatina pagarbų eismo dalyvių elgesį

Po šv. Mišių buvo šventinami automobiliai, vairuotojams dovanojami pakabukai su Keliaujančiųjų ir vairuotojų globėjo šv. Kristoforo atvaizdu. Vikaras kun. M. Stonys visiems linkėjo saugių kelionių.

Gribžinių bendruomenė, dalyvaudama Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos rengiamame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2022–2023“, pirmąjį konkursinį renginį skyrė Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienai paminėti. Po šv. Mišių Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje buvo šventinami automobiliai, o Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnas Nerijus Stankus priminė apie pagarbų ir saugų eismo dalyvių elgesį, susirinkusiesiems dalijo atšvaitus ir linkėjo saugių kelionių.
„Kasmet pasaulyje žūsta daugiau nei milijonas žmonių, apie 50 milijonų sužeidžiama. Gal ir Lietuva kasmet neprarastų apie 300 žmonių, jei visi eismo dalyviai laikytųsi saugaus eismo taisyklių, saugotų kelyje save ir kitus“, – apie priežastis, paskatinusias nuo 2015 metų dalyvauti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos rengiamame konkurse „Eismo saugumas bend­ruomenėse“, – sakė Gribžinių bendruomenės pirmininkė Milda Kiaulakienė.
Paskutinį rugsėjo sekmadienį Lietuvoje minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena, ta intencija bažnyčiose laikomos šv. Mišios, šventinami automobiliai, tad M. Kiaulakienė Gribžinių bendruomenės narius pakvietė bendrai maldai Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje.

Paskutinį rugsėjo sekmadienį minint Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas N. Stankus ne tik kalbėjo apie saugų eismą ir pagarbų eismo dalyvių elgesį, bet ir dainomis šildė susirinkusiųjų širdis.

„Sakoma, jei važiuojate 140 kilometrų per valandą greičiu, angelas išlipa iš jūsų automobilio“, – pašmaikštavo Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios vikaras kun. Mindaugas Stonys, aukojęs šv. Mišias, ir ragino vairuotojus elgtis atsakingai, nes už eismo saugumą keliuose atsako patys eismo dalyviai. Kaip mes elgiamės gyvenime, kuris plačiąja prasme yra kelionė, lemia mūsų pasirinkimai. „Norėdami, kad vaikai būtų saugūs, privalome juos skatinti domėtis saugiu eismu. Bet jeigu vaikai mokykloje bus mokomi saugaus elgesio, o namuose nematys pavyzdžio, rezultatas nebus toks, kokio norėtume“, – kreipdamasis į susirinkusiuosius asmeninio pavyzdžio reikšmę visose gyvenimo situacijose akcentavo vikaras kun. M. Stonys. Jis linkėjo būti pilietiškiems ir atsakingiems.
Laikytis Kelių eismo taisyklių, gerbti, saugoti vieniems kitus kelyje ragino ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnas N. Stankus. Jis atkreipė dėmesį, kad į keliones, kurios yra neatsiejama kasdienybės dalis, kiekvienas iš mūsų žiūrime skirtingai: vieniems keliai, dviračių takai leidžia saugiai pasiekti kelionės tikslą, kitiems – tai lyg lenktynių trasa. „Jei atsiverstume Kelių eismo taisyklių knygutę, ketvirtame punkte parašyta: kiekvieno eismo dalyvio elgesys grindžiamas savitarpio pagarba ir atsakomybe“, – būtinybę laikytis taisyklių ir pagarbiai elgtis su aplinkiniais priminė bendruomenės pareigūnas, linkėdamas saugių kelionių. Kad jos tikrai būtų saugios, reikėtų nepamiršti, jog artėja tamsusis metų laikas, todėl būtina pėstiesiems, dviratininkams ir kt. tinkamai nešioti atšvaitus.
„Pagal statistiką daugiausia eismo įvykių įvyksta perėjose. Priežastys – nenaudojami atšvaitai tamsiuoju paros metu, rankose – telefonai, ausinukai. Eidami per perėją įsitikinkite, kad eiti yra saugu. Nors žinote, kad vairuotojai turi praleisti pėsčiuosiuos, tačiau gali būti, kad nepastebės, todėl reikia abipusio dėmesio ir atsakingumo“, – akcentavo pareigūnas. Jis priminė, kad būtina prisisegti automobilyje saugos diržus, o vaikams iki 1,35 m ūgio privalo būti naudojamos automobilyje kėdutės ar pagal jų ūgį ir svorį pritaikyti pasėdukai.
Po šv. Mišių bendruomenės pareigūno N. Stankaus dalijamus atšvaitus tinkamai nešioti pasižadėjo ir vaikai, ir suaugusieji. Dviratininkams ir kitiems eismo dalyviams buvo skirtos šviesą atspindinčios liemenės, mažiausiesiems – ir patrauklios knygutės apie saugų eismą.
„Kiekvienas priminimas, kaip elgtis keliuose, gatvėse, yra vertingas, reikalingas ir galbūt ką nors privers stabtelėti prieš žengiant į gatvę ar vairuotoją sulėtinti greitį“, – prevencinių renginių nauda neabejoja Gribžinių bendruomenės pirmininkė M. Kiaulakienė.


Laima ŠVEISTRYTĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių