• 11 rugpjūčio, 2022
|

Violeta Athorn iš Drukių

Priekulės seniūnijos Drukių kaime įsikūrusi V. Athorn mėgsta sukiotis jaukioje savo namų virtuvėje, bet daugiau laiko praleidžia iš komandiruotės užsienyje grįžus vyrui Gavinui. Jį lepina mėgstamiausiais valgiais. Vienas iš jų – veršienos kepsnys su greivio padažu ir moliūgų koše.

Už anglo ištekėjusi Violeta žino lietuvių ir vyro gimtinės virtuvių skirtumus bei panašumus. Abiem tenka taikytis prie skirtingų šalių maisto kultūros. „Vyras nemėgsta cepelinų, bet valgo bulvių plokštainį, bulvinius blynus, šaltibarščių – nė į burną, o kefyrą geria. Pamėgo burokėlių sriubą, nors anksčiau ji nepatiko“, – šypsodamasi dėstė Violeta.

Grįžęs į namus Drukių kaime Gavinas pats gamina savo nacio­nalinius patiekalus.

Avis auginanti moteris kartais pagamina patiekalų iš avienos, bet abiejų mėgstamiausi – iš veršienos. Kepsnys su greivio padažu ir moliūgų koše – Violetos firminis patiekalas. „Būtinai su moliūgų koše“, – akcentavo ji. Violetos sklype šiemet gausiai užderėjo ši daržovė.


VERŠIENOS KEPSNYS SU MOLIŪGŲ KOŠE

Veršieną supjaustyti nedideliais pjausniais, apibarstyti mėsai skirtais prieskoniais, druska, užpilti šlakelį alyvuogių aliejaus ir palaikyti per naktį, kad marinuotųsi. Keptuvėje kepti apie 5 minutes, po to troškinti puode užpylus grietinėlės, su greivio padažu – apie 15 min.

Prie jo būtina moliūgų košė, kuri verdama iš supjaustytų moliūgų, morkų, svogūnų ir bulvių. Išvirusias daržoves susmulkinti smulkintuvu, įpilti grietinėlės.

Aštroko skonio patiekalas patiekiamas su žaliomis daržovėmis.

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių