Kai nebelieka vietos

Sakoma, kad tvarkinga spinta žmogui rytais kelia mažiau streso, nuteikia pozityviai. Tad nusprendžiau ir aš atlikti generalinį spintos valymą. Radau daug „parazitų“ – drabužių, kurių nenešioju metų metus, tačiau šie vis tiek užima vietą. Sudėjau juos į maišus ir norėjau padovanoti „Caritui“. Kai paskambinau Gargždų „Carito“ vadovei, ši iškart pasiteiravo, kokie tai drabužiai. Atsakiau, jog tvarkingi, bet ne naujausios mados tendencijų. „Nemadingų drabužių niekas neima. Mes po to pačios nežinom, kur dėti“, – išgirstas atsakymas pribloškė. Štai ir atsigaunančios ekonomikos pasekmės! Net skurstantieji darosi išrankūs.

2014-aisiais ir 2015-aisiais turės iš ko rinktis ir politikai. Gauti gerai apmokamą, o kartu ir mėgstamą darbą jie turės tris galimybes. Pirmoji – prezidento rinkimai. Tiesa, ši savaitė daugeliui kandidatų į aukščiausią šalies postą buvo gedulinga – teko atsisveikinti su viltimi nugalėti pirmame ture. Mat ilgai delsusi Prezidentė D. Grybauskaitė pareiškė taip pat kandidatuosianti. Nors jos reitingų kartelė nebe tokia aukšta (premjeras A. Butkevičius populiarumu ją buvo net aplenkęs), D. Grybauskaitės triumfas visgi labai tikėtinas.

Dar viena galimybė politikų laukia gegužę vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose. Niekam ne paslaptis, kad europarlamentaro atlyginimas siekia per 27 tūkst. Lt neatskaičius mokesčių, o LR Prezidentės darbo užmokestis – 24 750 Lt. Ne veltui europarlamentarų pareigos liaudyje vadinamos auksinėmis. Esą kur tu rasi geriau? Pakeliauji, pamatai pasaulio, užmezgi naudingų pažinčių, gauni nemenką atlyginimą, o juodą darbą – įvairius pranešimus, projektus – atlieka patarėjai, kurie taip pat garantuoti. Negaila tų auksinių pareigų, tačiau tiems, kurie dirba produktyviai, o ne „parazituoja“ posėdžiuose, kaip nenešiojami drabužiai spintoje: vietą užima, o naudos jokios. Neabejojama, kad kandidatų į Europos Parlamentą konkurencija bus didžiulė, juolab kad sumažėjo mandatų skaičius iki 11 (per pirmuosius rinkimus buvo 13). Tai lėmė pagausėjusios ES narių gretos. Žinią, kad grumsis Europos Parlamento rinkimuose, jau išplatino ir Darbo partijos Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkė Andžela Šakinienė.

Jei A. Šakinienei nepasiseks Europos Parlamento rinkimuose, jai, kaip ir kitiems Lietuvos politikams, bus suteikta trečia galimybė – kandidatuoti 2015 m. Savivaldybių tarybų rinkimuose. Užmokestis vietos politikams „myzernas“, tačiau vietų – žymiai daugiau. Klaipėdos rajono savivaldybės finansinė situacija nebloga, šiemet biudžetas yra kone 5 mln. Lt didesnis nei pernai. Tad pagaliau planuojama pirkti ir 2 naujutėlaičius automobilius bei projektuoti Savivaldybės administracijos priestatą. Pinigų švaistymas? Tikrai ne. Manau, Savivaldybė turi reprezentuoti rajoną ne tik darbais, bet ir sukurta infrastruktūra. Silkių statinę primenanti Tarybos posėdžių salė prestižo tikrai nesuteikia, juolab ir turimi automobiliai, kurių daugelis tokie „kledarai“, kad dažniausias jų maršrutas veda į automobilių servisą. Tai nedera metų metus savivaldybių reitingo viršūnes šturmuojančiai Klaipėdos rajono savivaldybei. Tad, be visų gėrybių, rajono vadovai išties privalo rūpintis Savivaldybės įvaizdžiu. Kas patikės, kad esi geriausias, kompetentingiausias, jei interesantą pasitiksi apleistose patalpose?

Šiaip ar taip į kuklų mūsų rajono Savivaldybės rūmą irgi ne visi politikai tilps. Kaip drabužių spinta, taip ir Savivaldybė – ne guminė. Nemadingiems drabužiams ir nepopuliariems politikams durys užsiveria. Kaip atsikratyti nenešiojamų apdarų, aš jau žinau – vešiu į neseniai pradėjusią veikti stambiagabaričių atliekų aikštelę Gargžduose. Tačiau kur dėtis už borto likusiems politikams? Laukti kitų rinkimų. Atkaklumo laimėti siūlau pasimokyti iš populiarios dainininkės Aistės Pilvelytės, kuri „Eurovizijos“ atrankoje dalyvavo jau 9 kartą ir… nesėkmingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių