Kraštiečiai: kur bebūtume, esame Gargždų ambasadoriai

Aut. nuotr.: Gargžduose augusio, vidurinę baigusio, o dabar prof. dr. gydytojo kardiologo, LSMU Reabilitacijos klinikos vadovo R. Kubiliaus „Bangoje“ išsakyta mintis – „Svarbu, kad kur bebūtume, visuomet širdyse išliktume gargždiškiais ir savo gimtųjų Gargždų ambasadoriais!“ – tampa kraštiečių priesaku.

Jubiliejinio Gargždų gimtadienio proga Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka pratęsė tradiciją sukviesti į bendrą būrį kraštiečius. Daugiau kaip 60 kvietimų išsiuntę bibliotekininkai renginyje sulaukė buvusių gargždiškių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų Lietuvos vietovių.
Žinoma, susitikime dalyvavo ir senieji gargždiškiai, taip pat Gargždų miesto garbės piliečiai. Gražaus susitikimo dalyviams buvo parodytas tikra gargždiškių istorija sukurtas Šeiko šokio teatro spektaklis „Šmukulis“.
Bibliotekos konferencijų salėje susirinkusius kraštiečius pasveikino ir už bendrystę padėkojo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, vicemerai Violeta Riaukienė ir Vytautas Butkus, kuris akcentavo simbolišką sutapimą: Gargždus mylintys, auginę ir auginantys žmonės į vieną būrį susirinko Sąjūdžio 35-ųjų metinių minėjimo dieną.
Puoselėjanti savo tėvo akademiko, buvusio gargždiškio Jono Lankučio atminimą, nuoširdžiai bendraujanti su biblioteka Margarita Lankutytė-Dautartienė kraštiečių susibūrime su jubiliejinėmis miesto metinėmis pasveikino visos šeimos vardu iš jaunesnio miesto Vilniaus, švenčiančio 700-ąjį gimtadienį.
„Džiaugiuosi, kad čia, Gargžduose, verda labai įvairus gyvenimas. Matome ir televizijos laidose, kaip gargždiškiai sėkmingai dalyvauja „Auksiniame prote“, kaip atstovauja Lietuvai „Eurovizijoje“, kaip pergalingai rungiasi sporto čempionatuose. Tikrai Gargždai dar daug ką gražaus gali parodyti visai mūsų šaliai. Taigi, džiaukimės miesto pasiekimais, švęskime jubiliejų visus metus, jauskime atsakomybę už Gargždus“, – linkėjo M. Lankutytė-Dautartienė.
Kraštiečių renginio vedėja Giedrė Ilginienė paskatino pasisakyti tris skirtingų kartų ir situacijų atstovus: gargždiškį, išvykusį į sostinę mokytis ir ten kūrybiškai dirbantį; gargždiškę, studijavusią sostinėje ir grįžusią dirbti ir gyventi gimtajame mieste, ir abiturientę, savo ateitį dar tik planuojančią.
Gargžduose užaugęs, baigęs tuometę Gargždų 2-ąją vidurinę mokyklą ir prieš kelis dešimtmečius išvykęs studijuoti į Vilnių dabar politikos filosofas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius, Gargždų miesto garbės pilietis dr. Alvydas Jokubaitis kraštiečių susitikime pateikė gilius samprotavimus apie gargždiškių tapatybę. „Gargždus prisimenu kaip miestą, kuriame žmonės dar turėjo ritualines bendravimo formas… Mes, jaunieji, tada norėjome sulaužyti visus riboženklius, nutrinti visas ribas. Sakydavome, kam ta forma, užtenka natūralaus žmogiškumo. Tiesiog žmogiškumo. Tai būdinga jauniems, kaip privalomos vaikiškos ligos. Mes norėjome bendravimo be formos ir pavidalo, kaip šiuolaikinio meno parodose. Ateini į parodą ir nesupranti, ar tai menas, ar pasityčiojimas iš publikos. Tačiau mūsų tėvai ir seneliai saugojo kažkokius amžių pašventintus bendravimo standartus. Kai išeidavai iš savo namų į viešumą, turėjai tai suprasti ir nesielgti kaip savo kieme. Viešumas mokė būti žmogumi“, – įžvalgomis dalijosi prof. A. Jokubaitis, pažadėjęs viso pranešimo tekstu pasidalinti su „Bangos“ skaitytojais.
Refleksijomis apie gimtąjį miestą pasidalijo Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorė Vilija Butkuvienė, taip pat baigusi tuometinę Gargždų 2-ąją vidurinę mokyklą, studijavusi Vilniaus universitete, o po studijų kartu su klasioku Vytautu sukūrusi šeimą ir sugrįžusi į gimtinę dirbti jos labui.
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientė Izabelė Kurpeikytė kraštiečiams perskaitė savo kūrinį „Akimirkų galia“, kuris pelnė Klaipėdos rajono savivaldybės įsteigtą J. F. Kelkio „Jaunojo publicisto“ premiją.
„Brangūs Gargždai, mieli Gargždai“, – kartu su soliste, Gargždų kultūros centro vokalo studijos „River Voices“ vadove Erika Kripiene atnaujintą šviesaus atminimo Vytauto Rimavičiaus dainą iš širdies dainavo susirinkę kraštiečiai. Skanaujant jubiliejinį tortą „Gargždams 770“ jaukiai pasikalbėta, apsikeista adresais. Atsisveikinant iki kito karto itin pritiko prof. dr. gydytojo kardiologo, LSMU Reabilitacijos klinikos vadovo Raimondo Kubiliaus „Bangoje“ išsakyta mintis: „Svarbu, kad kur bebūtume, visuomet širdyse išliktume gargždiškiais ir savo gimtųjų Gargždų ambasadoriais!“

Vilija KONTRIMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių