Policininkų darbo paslaptys išaiškės mokyklėlėje

Profesinių žinių praėjusią savaitę moksleiviams suteikė rajono PK pareigūnai G. Radzevičius bei D. Pipirienė.

 

Jei sėdėdamas mokyklos suole svajoji vieną dieną gaudyti nusikaltėlius, dabar turi realią progą pasirepetuoti. Tai siūlo Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai, kartu su asociacija „Novi homines“ vykdantys projektą „Jaunųjų policininkų mokyklėlė“. Vyresniųjų klasių mokiniai kviečiami susipažinti su kasdieniu pareigūnų darbu, apsilankyti komisariate, net pasėdėti areštinėje, o vėliau įsijungti į policijos pagalbininkų gretas.

„Vaivorykštės“ gimnazijoje specialiomis paskaitomis apie policijos pareigūnų darbą susidomėjo keliolika mokinių. Toks skaičius iniciatorius maloniai nustebino. Populiarina specialybę

Projektu „Jaunųjų policininkų mokyklėlė“ siekiama skatinti paauglius dalyvauti papildomo užimtumo veikloje, ugdyti pilietinį sąmoningumą, teisinę sąmonę ir atsakomybę. Žinoma, pagrindinis tikslas yra motyvuoti jaunimą rinktis policininko specialybę. Šiai iniciatyvai pritarė Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas ir jo padalinys Klaipėdos rajone.

„Jaunųjų policininkų“ komanda šiemet buriama Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje. Pirmaisiais užsiėmimais susidomėjo 15–20 gimnazistų. Jeigu kitose rajono mokyklose yra svarstančiųjų rinktis pareigūno profesiją, tokie jaunuoliai kviečiami kreiptis į vietos pareigūnus ir šie mielai ras būdų, kaip „jaunųjų policininkų“ mokyklėlės ribas išplėsti. Susisiekti reikėtų su Prevencijos poskyrio vyriausiąja specialiste Diana Pipiriene telefonu 43 35 08.

Kviečia tapti kolegomis

„Paskaitos vyksta kiekvieną ketvirtadienį. Norinčiuosius supažindinsime su įvairiais pareigūnų darbo metodais. Pirmiausia papasakosime apie teisinę bazę, vėliau supažindinsime su institucijomis, su kuriomis bendraujame: prokuratūra, teismu, teismo medicinos ekspertais, advokatais. Apsilankysime pačiame policijos komisariate: parodysime pareigūnų darbo vietas, bus galima pamatyti areštinę. Tikrai bus galima susidaryti vaizdą, kaip kasdien dirba policijos pareigūnai“, – žadėjo Klaipėdos rajono PK viršininkas R. Vaitkevičius.

Profesinių žinių praėjusią savaitę moksleiviams suteikė rajono PK Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gediminas Radzevičius bei Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyriausioji specialistė D. Pipirienė. Pareigūnai gimnazistus ragino tapti jaunaisiais policijos rėmėjais (jais gali tapti asmenys nuo 14 metų). Tokia savanoriška iniciatyva, žinoma, neapmokama, tačiau pilietiška: jaunuoliai prisiimtų pareigą pranešti apie įstatymų pažeidėjus, drausminti draudžiamose vietose rūkančius bendraklasius, taip pat vartojančiuosius alkoholį ir pan. Šiuo metu rajono PK nėra nė vieno jaunesniojo policijos rėmėjo, tačiau gelbsti 56 suaugę rėmėjai.

Skundikų etiketės nesibaimina

Oficialaus policijos rėmėjo statusas vėliau tampa privilegija stojantiesiems į Lietuvos policijos mokyklą – būsimas kursantas taip gauna papildomą stojamąjį balą.

Iš keliolikos „Jaunųjų policijos mokyklėlės“ lankytojų apie pareigūno profesiją jau galvoja trys merginos: devintokės Monika Grikšaitė ir Neda Kunkytė bei abiturientė Agnė Valkauskaitė. „Planuoju studijuoti teisę ir rinktis ikiteisminių tyrimų sritį. Ši profesija mane visada traukė, be to, giminėje yra policijos pareigūnų“, – pasirinkimu neabejoja A. Valkauskaitė. Mergina džiaugiasi pasitaikiusia galimybe iš anksto susipažinti su pareigūnų darbu.

Gimnazistas Tadas Jančauskas policininku tapti nesvajoja: „Galbūt galėčiau būti advokatu ar teisėju, bet šiuo metu savo studijas sieju su verslo sritimi. Kodėl lankau šiuos užsiėmimus? Išmanyti policijos darbo pagrindus – blogiau nebus. Tokios žinios, manau, irgi padeda lavinti lyderystę“, – įsitikinęs vaikinas.

Kai kurie gimnazijos skaitykloje susirinkę paaugliai skeptiškai vertino pasiūlymą tapti jaunesniaisiais policijos rėmėjais, mat pagalba pareigūnams dažniau suprantama kaip skundimas, o ne bendradarbiavimas. „Jei pats nesiskelbsi, kad esi rėmėjas, niekas ir nežinos“, – įsitikinę apie pareigūno profesiją svajojantys gimnazistai. Tapti oficialiais pagalbininkais Viešosios policijos skyriaus viršininkas G. Radzevičius ragino šmaikštaudamas: „Prisistatę jaunesniaisiais policijos rėmėjais jūs be vargo pateksite į visas mokyklų diskotekas.“


  • 2014 m. sausį pristatytas didžiausias šalyje tyrimas apie gyventojų viešojo saugumo būklę. Tyrimas rodo, kad pasitikėjimas policija siekia 69 proc., o policijos darbą teigiamai vertina 64 proc. šalies gyventojų. Gyventojų pasitikėjimas policija per devynerius metus išaugo daugiau nei penktadaliu. Lietuvos policijos mokyklos Klaipėdos skyrių per metus baigia daugiau nei 200 kursantų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių