parlamentare Agne BILOTAITE

Dėl įtemptos darbotvarkės ji neturi daug laiko ruošti maistą namuose, tačiau yra sveiko gyvenimo būdo šalininkė. Tad nenustebkite, jei pavasarį Seimo narę A. Bilotaitę išvysite bėgiojančią Baltijos pajūriu ar užuosite nuo jos namų sklindantį naminės duonos kvapą.

Skaniausi lietuviški patiekalai

„Virti ir kepti manęs niekas specialiai nemokė, tačiau turėjau gražų pavyzdį – savo tėvus. Užteko kasdien matyti, kaip jie gamina. Niekas neprilygo nuostabiems tėčio pusryčiams – blynams su uogiene. Tradiciški buvo ir šeimos pietūs prie vieno stalo. Tai bendrystės išraiška, didžiulė vertybė, kurią noriu puoselėti ir pratęsti savo šeimoje“, – „Bangai“ atvirai pasakojo parlamentarė A. Bilotaitė.

Jai ir dabar nieko nėra gardžiau už tradicinius, namuose ruoštus lietuviškus patiekalus: bulvių plokštainį, cepelinus. „Iš saldėsių nepralenkiamas pyragas „Šimtalapis“. Neįtikėtinai gardus Judrėnų varškės sūris su cinamonu, razinomis ir aguonomis“, – prisiminė pašnekovė. Ji teigė nesanti išranki maistui: „Jei mane vaišina namuose ruoštu maistu, tai niekada neatsisakau ir visada mėgaujuosi. Juk kai esi labai išalkęs, ir sausa duonos riekė būna tokia gardi!“

Rankinėje – sveiki užkandžiai

Dabartinis antrą kadenciją Seimo nare dirbančios A. Bilotaitės gyvenimo laikotarpis labai intensyvus, politikei tenka daug keliauti po Lietuvą, vykti į komandiruotes užsienyje. „Valgyti kasdien tuo pačiu metu ir tik sveiką maistą, kaip rekomenduoja mitybos specialistai, deja, nepavyksta, – apgailestauja ji. – Tačiau vengiu užkandžiauti degalinėse ar pakelės užeigose, stengiuosi kuo rečiau mėgautis vadinamuoju „greitu“ maistu. Išvykdama įsimetu į rankinę sveikų užkandžių, kad labai išalkus netektų griebti to, kas papuola po ranka.“

Jei vis dėlto Agnė kartais randa laiko pašeimininkauti virtuvėje, tai mėgsta palepinti tiek save, tiek artimuosius pačios ruoštais pietumis ar iškeptu pyragu. Jos statomas namas Dauparuose dar nėra baigtas įrengti, įkurtuvių planai atidėti, tad draugus ji priima laikiname būste. „Mėgstu juos vaišinti pačios keptu varškės pyragu, namine duona, taip pat pagaminu salotų, paruošiu lengvų užkandžių. Jeigu turiu daugiau laisvo laiko, mielai suruošiu sočius pietus su daug mėsos ir daržovių“, – teigė Seimo narė. Ji prisipažįsta netikinti posakiu, jog vyro širdį galima pavergti per skrandį: „Manau, kad pirmiausia renkamės žmogų, ne jo ruoštą sriubą. Ar aš gera virėja, reikėtų klausti šeimos narių, draugų. Nors iki šiol niekas mano gaminto maisto neišpeikė. O gal jie tiesiog labai mandagūs?“


Naminės duonos receptas

Reikės 1 kg kvietinių miltų; 1/2 stiklinės cukraus; 1 stiklinės trijų, keturių ar penkių grūdų dribsnių; 1 stiklinės sėmenų; 1 stiklinės kviečių sėlenų; 1 stiklinės saulėgrąžų; 2–3 arbatinių šaukštelių druskos; 1 litro šilto vandens; duonos raugo; sezamo sėklų.

Gaminimas. Reikia sudėti į dubenį visus produktus, išskyrus sezamo sėklas, ir gerai išmaišyti, tada rankomis išminkyti tešlą. Ji turi lipti prie pirštų, bet negali būti skysta ar per daug kieta. Išminkytą tešlą atidėti į šalį, užkloti švariu drobiniu rankšluosčiu ir palaikyti ne mažiau kaip pusę paros, kad gerai iškiltų.

Kai tešla iškils, dar kartą ją išminkyti. Tai geriausia daryti vandeniu suvilgytomis rankomis, taip tešla nelimpa. Paruoštą tešlą sudėti į skardą, išteptą sviestu ir pabarstytą sezamo sėklomis. Duonos viršų taip pat apibarstyti sezamo sėklomis. Kepti 180 laipsnių orkaitėje 1 valandą.

Kai iškeps, išimti iš orkaitės ir palikti skardoje dar valandai. Po to išimti iš skardos ir leisti duonai visiškai atvėsti, geriausia – uždengus lininiu rankšluosčiu.

Agnė ADOMAITĖ

Asm. archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių