Laimingų!

Sakoma, jog žmogus kaip ir vanduo: jei stovi vietoje, pradeda gesti. Tad jei po šv. Kalėdų užuot jautę Jėzaus gimimo palaimą, meilės galią, galite apčiuopti tik papildomus kilogramus, likusius nuo gausaus švenčių stalo, susimąstykite. Pošventinė krizė dažniausiai ištinka tuos, kurie kalėdiniu laikotarpiu dėmesį sutelkia į išorę, o ne į vidų. Dovanos greit išdalijamos, vaišės suvalgomos, svečiai išsiskirsto, o viduj tuštuma… nes sielos neįmanoma pasotinti materialiais dalykais.

Būtent dėmesio telkimas į išorinius dalykus mums dažnai pakiša koją ir kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui, jei politikus vertinsime tik pagal jų parodomąją programą – dalyvavimą viešuose renginiuose, sveikinimo kalbas, mažas dovanėles ir saldžias šypsenas – turbūt ne kartą klysime vėl ir vėl per rinkimus. Šie metai mums buvo ypač dosnūs rinkimų. Kovą rinkome savivaldybių tarybas, gegužę – europarlamentarus (nesvarbu, kad jau net nebeatsimename, ką išsiuntėme Europon) ir šalies prezidentą. 2020-ieji taip pat nežada būti nuobodūs, mat kandidatai jau rikiuojasi prie rudenį vyksiančių rinkimų į Seimą starto linijos. Sąrašą, kas juose ruošiasi dalyvauti Gargždų vienmandatėje rinkimų apygardoje, sufleruoja kalėdinis laikotarpis. Šventiniuose rajono renginiuose pasirodė net seniai Gargžduose regėti politikai. Naivu tikėtis, kad pasiilgo rajono žmonių, greičiau pakvipo naujais rinkimais. Seimo tinklalapyje nurodyta, jog Seimo pirmininko pareiginė alga siekia (be priedo už tarnybos Lietuvos valstybei stažą) 4 463,40 Eur, Seimo nario – 3 356,20 Eur neatskaičius mokesčių. Tad nieko stebėtino, kad žūtbūt kiekvienas nori išsaugoti Seimo nario mandatą.

Gaila, kad net šventiniu laikotarpiu nėra sniego, kuriuo būtų galima atsivėsinti nuo įkaitusios politinės atmosferos. Fotografuotis prie įvairių miestų kalėdinių eglių lyjant lietui būtų niekis (sušlapti kartais visai smagu), tačiau toks oras byloja apie klimato atšilimą, kuris toli gražu lietuviams nėra neaktuali problema. Priešingai, dar ir kaip! Džiaugiuosi, kad dar prieš pat Kalėdas Seimo Europos reikalų komiteto posėdyje naujosios (2019–2024) Europos Komisijos (EK) narys Virginijus Sinkevičius pristatė vieną iš pirmųjų EK prioritetų – parengti plataus užmojo Europos žaliąjį kursą („European Green Deal“), t. y. planą iki 2050 m. pasiekti, kad Europos Sąjunga taptų klimatui neutrali. Europos žaliasis kursas – nauja augimo strategija, kuria siekiama pertvarkyti ES į teisingą ir klestinčią visuomenę, pasižyminčią modernia, efektyviai išteklius naudojančia ir konkurencinga ekonomika, kurioje 2050 m. visai nebūtų grynojo išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio, o ekonomikos augimas bus atsietas nuo išteklių naudojimo. Jau niekas neabejoja, jog klimato kaita neturi sienų – ji palies kiekvieną šalį ir kiekvieną individą.

Šiemet pirmą kartą kalėdines dovanas pakavau į pernykščius maišelius. Ne todėl kad taupyčiau, tačiau kad mažiau šiukšlinčiau. Juk svarbiau turinys, ne pakuotė. Juk jei politikus rinksimės pagal jų „pakuotę“, sukurtą išorinį įvaizdį, o ne atliekamus realius darbus („turinį“), vėliau lygiai taip pat graušimės nagus. Tikrai nesmagu ir pikta girdėti apie premjero Sauliaus Skvernelio ir asfaltuojamo kelio prie jo namų istoriją, susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus nuotykius Abu Dabyje ir t. t. Tikėkimės, kad ateinančiais 2020-aisiais metais Baltoji Žiurkė išgrauš visas negeroves ir prineš pilnus aruodus gausos. O kad jie pamažu pilnėja, liudija ir šio „Bangos“ numerio publikacijos. Gargžduose įsikūrusios kelionių agentūros „Tavo turas“ direktorė Gintarė Pučkorienė sako, kad 2019 m. gyventojų kelionių krepšelis ženkliai išaugo: šeimos atostogoms išleidžia vidutiniškai apie 2,5 tūkst. Eur, o pavieniai turistai, poros – po 1,5–2 tūkst. Eur. Tad pats laikas galvoti troškimus kitiems metams, o kasdienos rūpesčius, savo baimes vertinkime iš begalybės perspektyvos – nerimas kaipmat subliūkš. Laimingų ateinančių 2020-ųjų metų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių